Kitap Tavsiyesi Gör Beni

Azra Kohen imzalı kitap, yazarı Fi, Çİ, Pİ isimli kitap serisinden de tanıyoruz daha sonra dijital alanda dizi haline getirilen serinin kitapları oldukça ilgi görmüş olsa da ben henüz okumadım.

azra kohen

1979 doğumlu Türk yazar son günler de kitabı hakkında değil de öz geçmişinde yer aldığı gibi psikolog olmaması ile ilgili gündemde. Özellikle corona virüs için ortaya attığı iddialardan sonra sosyal medyada hafif şiddetli linç edilen Azra Kohen için söyleyebileceklerim oldukça kısıtlı. Okuyucu ve romancı arasında uzun yıllar ve deneyimler ile oluşan bağ henüz Azra Kohen ile aramda oluşmadı :)) Ama ne sanki Kohen’in çok umurundaydı :))

Genç yazarımız kuvvetli bir anlatım diline sahip, iddialı cümleler ile dolu Gör Beni kitabı. Okuyucuya her şeyi hem bir anda vermek istiyor hemde bunu acımasız bir kaos içinde yapıyor, kaos kitabı okuduğunuz süre boyunca yakanızdan düşmüyor çünkü kitap ne biliyorsam ortaya dökmeliyim iddiası ile yazılmış. Fena bir iddia da değil bence bu. Hatta faydalı ve doyurucu fakat söylediğim gibi kitabın bu iddiası tuhaf bir kaosa sebep oluyor ama yine de hakkını vermek gerekir tam da burada Sezar’ın hakkı Sezar’a diyorum, Gör Beni Kitabı kesinlikle iyi kitaplar kategorisinde.

Sizler ile uzun süredir ‘ Kitap Tavsiyesi‘ başlığında buluşmamış idik. Gör Beni kitabı kesinlikle bu buluşmamızın hakkını verecek türden.

Kitap Osmanlı, Cumhuriyetin ilk yılları ve dinler ekseninde dönerken ortaya tadından yenmez aşk hikayeleri, kuvvetli karakterler ve iddialı cümleler çıkıyor.

Yazarın oluşturduğu kurgu bütünlüğünde ufak sarsıntılar olsa da roman sizi içine çekiyor ve bırakmıyor.

Okuyun pişman olmazsınız derim.

Yazarı merak edenler için buraya ziyaret edebileceğiniz bir link bırakıyorum.

Sevgiler

2 Comments

  1. Benim de Azra Kohen’e karşı bi’ ön yargım var neden bilmiyorum 😅 bu kitap da şu anda evde var ama bir türlü okuma kararı alamıyorum kendisini…

    Beğen

    1. Dimi tuhaf bir ön yargı var çoğumuzda kimle konuşsam aynı şeyi işitiyorum. Gereğinden fazla görünen ve konuşan bir yazar belki bu yüzdendir

      Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s