Hapishane Çocukları

Günlerdir sosyal medyada vicdanımı tırmalayan şeyler oluyor bazen kabuğuma çekilip kayıtsız kalmak istesem de çoğu zaman başaramıyorum bunu. Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki kelimeleri altından bir cımbızla saatlerce didikleyerek arzu hal ediyoruz zira ser de korkular var…

Sahi ne bu korkularımız? Konforlu ve vurdum duymaz hayatlarımıza acının lekelerini mi yakıştırmıyor ve bize de bulaşırsa diyerek korkuyla kaçıyoruz? Yanıltılmış olmaktan, gerçeği bulduğumuzu zannederken gerçekten uzaklaşmış olmaktan mı korkuyoruz? Kim  kontrollü bir propaganda ile duygularının istismar edilmesine kapısını açmak ister ki? Sanırım bu korkumuzun kaynağının adı bilgi kirliliği. Daha pek çok şey yazmak isterdim yapmış olduğum girizgahın ardından fakat korkularımıza büyük bir nokta bırakıp hapishane çocuklarını yazasım var.

hapishane çocukları

Onları konuşmak istiyorum, hapishaneler de büyümek zorunda kalan çocukları, sabahı görmeyen, geceyi bilmeyen, kapı ziline koşamayan, mahallenin bakkalından bir somun ekmeği alamayan çocukları… Anne ve babalarının günahlarını sırtlamış, o günahlar ile görkemli çocuklukları kabusa dönüşmüş, toplum vurdum duymazlığının sillesini yemiş, adaletin en adaletsiz halini gün saya saya çekmiş o masum bedenleri, o minik elleri, o küçük ama kuvvetli kalpleri düşünüp konuşmak istiyorum saatlerce acılarına ufacık bir merhem bulabilir miyiz diye?

Kaderleri mi yaşadıkları? Kader bu kadar zalim davranan bir hakikat mı sizce?

Derin bir boşluk bırakıyorum burada çünkü belki o çocukların kaderi hepimizin hakikatinde….

Çok ağladığımız o filmde o çocuk diyordu ya sahnenin bir yerinde ‘uçurtmayı vurmasınlar

Evet artık bence de ‘uçurtmayı vurmasınlar’

Sevgiler

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s